Trwałe i modne włókniny tapicerskie

Mikrofibra to obok skóry jedna z najtrwalszych tkanin obiciowych. Mikrofibra to tkanina syntetyczna stworzona specjalnie do intensywnego użytkowania. Tkanina ta jest wodoodporna, co oznacza, że ​​nie przepuszcza cieczy. Jego ciasno tkane włókna sprawiają, że drapanie powierzchni przez zwierzęta jest trudne. Olefina jest szeroko stosowana w tapicerstwie, jako włókniny tapicerskie. Wygląda jak wełna i jest również bardzo wytrzymały. Ta tkanina nie ma znaczących wad.

Jeśli Twoje meble są intensywnie użytkowane, olefina i podbne włókniny tapicerskie to doskonały wybór. Meble z obiciem olefinowym z pewnością przetrwają długo. Najłatwiejszym sposobem na upewnienie się, że tkanina obiciowa jest trwała, jest jej samodzielne przetestowanie. Poświęć czas na sprawdzenie jakości materiału przed dokonaniem zakupu, zamów próbki, zapytaj znajomych i rodzinę.

Pozwól swoim zwierzakom drapać włókniny tapicerskie, rozlewać napoje i keczup, w ten sposób możesz zorientować się, jak się zużywa. Pamiętaj, że im mocniej tkany materiał, tym jest trwalszy. Upewnij się również, że kupujesz materiał z dużą liczbą nici. Aby wiedzieć, jaka jest mocna, rozciągnij włókniny tapicerskie i sprawdź, czy jest ciasno tkany. Ponadto jedną z metod określania trwałości tkaniny, włókniny tapicerskiej jest siedzenie na niej. Meble wrócą do swojej pierwotnej formy, jeśli zastosowana tkanina będzie trwała.