Opaski i listwy kablowe pcv

Co to jest opaska i listwa kablowa pcv? Opaska kablowa jest również często znana jako opaska zaciskowa lub opaska na suwak i służy do mocowania lub łączenia kilku kabli elektronicznych lub przewodów lub do prowadzenia kabli i przewodów razem w łatwym do zarządzania formacie.

Większość używanych elementów takich jak opaski, listwy kablowe pcv jest wykonana z nylonu, dzięki czemu są bardzo elastyczne. Krawat ma sekcję „taśmową” z zębami, które łączą się z zapadką w główce, tworząc zapadkę.

Gdy wolny koniec opaski i listwy kablowej pcv zostanie pociągnięty, opaska zaciska się, ale nie da się odpiąć. Niektóre krawaty, listwy kablowe pcv mają zakładkę, która może zwolnić zapadkę, dzięki czemu krawat można poluzować, usunąć, a nawet ponownie użyć. Dostępna jest również wersja ze stali nierdzewnej, nieosłonięta lub pokryta wytrzymałym tworzywem sztucznym, idealna do użytku zewnętrznego i niebezpiecznych środowisk.


Do wiązania i zabezpieczania kabli, przewodów i węży. Konstrukcja główki i zapadki gwarantuje wysoką wytrzymałość na rozciąganie, pozwalając jednocześnie na niską siłę wkładania; wszystkie te opaski mają ząbki, które pozwalają na solidne trzymanie kabla, węża lub wiązek rur. Zwykle tylko jednorazowe, przenoszenie od 12 do 350 mm, z wytrzymałością pętli do 140 kg. Listwy kablowe pcv są dostępne w wielu kombinacjach kolorów, szerokości i długości.