Kto montuje podnośniki i dźwigi osobowe?

W każdym razie, jak ten metalowy obciążnik/wciągnik zwany przeciwwagą przyczynia się do tego mechanizmu? Po prostu przyczynia się do równowagi. Przeciwwaga równoważy ruch windy i dźwigów osobowych, waży około połowy w pełni załadowanego samochodu. Kiedy przeciwwaga podnosi się, winda przesuwa się w dół i na odwrót, jest to jednak bardzo proste. Wyobraźmy sobie odpowiednią sytuację, aby uzyskać lepszy obraz. Bez przeciwwagi cały ładunek na dźwigach dla osób będzie spoczywał głównie na systemie bloczków i linach.

To wymaga, aby silnik generował więcej energii do podniesienia samochodu. Pomimo tego, że wystarczy powiedzieć 500 KJ przy istnieniu przeciwwagi, teraz musi podwoić energię, aby podnieść ten sam ładunek. Przeciwwaga ma również swoją własną rolę z systemem bezpieczeństwa w przypadku lin i układu hamulcowego jaki mają dźwigi osobowe, obciążenie lin zmniejszy się, dzięki czemu windy będą nieco bezpieczniejsze. Podczas gdy układ hamulcowy będzie miał tę samą obudowę z przeciwwagą, windy i dźwigi osobowe mogą teraz używać mniejszej siły hamowania, aby spowolnić prędkość windy.

Wyobraź sobie, że nie ma przeciwwagi: ciężko obciążony wagon jaki mają dźwigi osobowe byłby naprawdę trudny do podniesienia. Ale w drodze powrotnej winda sama zjeżdżałaby na ziemię, gdyby nie było jakiegoś solidnego hamulca, który mógłby ją zatrzymać.