Adwokat kościelny Warszawa zaprasza do kontaktu!

Katolickie unieważnienie małżeństwa jakie łatwi adwokat kościelny Warszawa wyraźnie różni się od rozwodu cywilnego, a kluczową przyczyną tego są katolickie zasady i przekonania dotyczące małżeństwa. Według nauczania Kościoła małżeństwo jest związkiem nierozerwalnym; mówimy to nawet w przysiędze małżeńskiej. Podczas katolickiej ceremonii ślubnej panna młoda i pan młody składają przysięgę, która będzie trwać „przez wszystkie dni mojego życia” lub „dopóki śmierć nas nie rozłączy”. Małżeństwo katolickie jest przymierzem zawartym z Bogiem, a nie tylko między parą, jest więc nierozerwalne, ponieważ jest związkiem związanym przez Boga.


Ale co z unieważnieniami jakimi zajmuje się adwokat kościelny Warszawa ? Panuje przekonanie, że unieważnienie jest „katolickim rozwodem”, ponieważ małżeństwo może zostać „zakończone” na końcu procesu. Jednak unieważnienie nie jest procesem zakończenia małżeństwa, jest to proces ustalenia, czy małżeństwo jest ważne w oczach Kościoła. Zasadniczo związek będzie uważany za „rozwiązany” po zakończeniu procesu unieważnienia, ale oficjalne stanowisko jest takie, że małżeństwo unieważnione to związek, który od początku nigdy nie był prawdziwym małżeństwem. Przyglądając się różnicy między rozwodem cywilnym a unieważnieniem małżeństwa, dobrym sposobem na zrozumienie różnicy jest przyjrzenie się katolickim przepisom dotyczącym małżeństw.
Rozwód a unieważnienie jakie załatwia adwokat kościelny Warszawa :
Podczas ceremonii ślubnej w Kościele katolickim w Warszawie zarówno młodej parze, jak i panu młodemu zadaje się szereg pytań, aby sprawdzić, czy mogą zawrzeć związek małżeński.