Jak działa spedycja pomorskie?

Transport ponadgabarytowy jaki wykonuje spedycja pomorskie to proces niezwykle zaawansowany – o jego wyjątkowości i złożoności świadczy potrzeba odpowiedniej organizacji i znajomości branży. Wybierając odpowiednią firmę spedycyjną warto kierować się jej doświadczeniem – w ten sposób możesz mieć pewność, że nad danym ładunkiem czuwają profesjonalni fachowcy, którzy zapewnią pełne bezpieczeństwo podczas transportu.

Do transportu ponadgabarytowego oferowanego przez spedycję pomorskie (inaczej transportu gabarytowego, transportu wielkogabarytowego, transportu nadmiernego lub transportu nienormatywnego) zalicza się przewóz ładunku, który wraz z pojazdem przekracza dopuszczalne normy określone w przepisach ruchu drogowego.

Krótko mówiąc, gdy sam przewożony towar jaki zleci spedycja pomorskie przekracza wymiary standardowej naczepy (13,6 m długości x 2,45 m szerokości x 2,75 m wysokości) i waży około 24 ton lub więcej, zwykle jest liczony jako ładunek ponadgabarytowy.

Istotne jest to, że do realizacji takiego transportu jaki wykona spedycja pomorskie potrzebne są specjalistyczne zezwolenia, ubezpieczenie, pilotaż, a czasami także zmiany w organizacji ruchu drogowego. Z tego powodu każdy taki transport ponadgabarytowy jest niemałym wyzwaniem. Wymaga odpowiedniego podejścia, planowania i dużego doświadczenia. Nasi specjaliści ds. logistyki szczegółowo planują każde zlecenie i pomagają w kompletowaniu dokumentacji transportowej na każdym etapie podróży.