Jakie leczenie oferuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień?

Biofeedback to forma terapii bez leków, która pomaga ludziom w rekonwalescencji zrozumieć mimowolne procesy ich organizmu. Podczas sesji biofeedback terapeuta umieszcza elektroniczne czujniki na skórze pacjenta, aby monitorować aktywność jego mózgu. Po zapoznaniu się z wzorcami fal mózgowych terapeuta może zalecić szereg technik psychologicznych, które można wykorzystać do przezwyciężenia uzależnień w miejscu takim jak prywatny ośrodek leczenia uzależnień.

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest stosowana przez prywatny ośrodek leczenia uzależnień, aby pomóc osobom powracającym do zdrowia odkryć problematyczne myśli lub uczucia, które mogą zagrozić ich trzeźwości lub przyczynić się do nawrotu. Ta forma terapii jest również przydatna w leczeniu współwystępujących schorzeń, takich jak choroba afektywna dwubiegunowa.

Podczas dialektycznej terapii behawioralnej (DBT) jaką oferuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień ciężkie choroby psychiczne, takie jak zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, są leczone w połączeniu z zaburzeniem związanym z używaniem substancji. Terapia ta ma na celu poprawę samooceny, zapewnienie umiejętności radzenia sobie ze stresem i zachęcenie osób do powrotu do zdrowia w celu usunięcia wyzwalaczy z ich życia prosto z prywatnego ośrodka leczenia uzależnień.