Kominiarz Rumia – sprawdź co się może stać jak go nie wezwiesz!

Kominiarze z Rumi używają długich prętów z metalową strukturą włosia wokół końcówki; wygląda jak gigantyczny pędzel do butelek. Kominiarz Rumia powinien położyć kroplę tkaniny lub plastiku, aby chronić swój dom, użyć odkurzacza sklepowego, aby obniżyć poziom kurzu, oraz założyć maskę i okulary ochronne, aby nie dopuścić do przedostania się pyłu i zanieczyszczeń do oczu i nosa. Zaczynają albo od kanału dymowego i idą w górę komina, albo zaczynają na dachu i idą w dół; a czasem nawet jedno i drugie. Ich celem jest zeskrobanie całej powłoki nagromadzonej w wyniku pożaru z podszewki komina, aby spadła ona z komina, aby go odkurzyć i zmieść.

Kiedy komin nie jest używany, ptaki, nietoperze i inne stworzenia mogą stworzyć gniazdo w kominie. Jako kominiarz Rumia miałem dwa przypadki, w których zwierzęta trafiały do ​​nieużywanego kominka i komina. Gdy cała rodzina szopów się wprowadziła. Zjadły dziurę przez ścianę do salonu z wnętrza włazu sadzy. Potem doszło do incydentu z udziałem gęsi w domku. Zszedł z komina do piwnicy. Przybyłem do domku, aby znaleźć bardzo zepsutą gęś, brodzącą wokół. Zwierzęta lubią komin w domu, ponieważ jest ciemny, bezpieczny i suchy.

Raz lub dwa razy w roku kominiarz Rumia może pomóc w utrzymaniu futrzanych i pierzastych przyjaciół z dala, utrzymując czysty i wydajny kominek.