Kaszuby noclegi nad jeziorem

Tego lata moje dzieci i ja spędziliśmy fantastyczne półtora miesiąca w moim rodzinnym mieście Chmielno rezerwując Kaszuby noclegi nad jeziorem. Mój mąż dołączył do nas pod koniec sierpnia i pojechaliśmy na mini wycieczkę do jeziora Chmielno na 3 dni. Dorastając w Polsce, byłem na Kaszubach wiele razy jako dziecko i jako mama – kiedy mój najstarszy był dzieckiem, a ja byłem w ciąży z moją trzecią.

Tym razem po raz pierwszy wróciliśmy na Kaszuby noclegi nad jeziorem rezerwując ze wszystkimi moimi dziećmi (6, 4 i 21 miesięcy). Jak to się mówi, im więcej, tym lepiej! Uwielbialiśmy wszystko w naszej podróży jako pięcioosobowa rodzina. Dojazd do jeziora Toya Jezioro Chmielno jest trzecim co do wielkości jeziorem kaldery na Kaszubach, po jeziorze Kościerskich (wszystkie znajdujące się na Kaszubach). Podróż samochodem z Kościerzyny zajmuje około 2 godzin, a najszybszą drogą jest autostrada do miasta Gdynia.

Alternatywnie możesz włączyć Kartuzy do swojej trasy przed zejściem do jeziora w pobliżu Wierzycy. To tylko 1,5 godziny jazdy między tymi jeziorami, a wspaniałe jezioro Chmielno jest również warte odwiedzenia podczas pobytu na Kaszuby noclegi nad jeziorem będą hitem.