Renowacja mebli – na własną rękę czy profesjonalnie?

Odnawianie, renowacja mebli to świetny pomysł, ale nie zawsze jest to najlepsza opcja dla każdego mebla. Zanim wyjmiesz farbę i papier ścierny, zadaj sobie następujące pytania:
– Czy meble są wysokiej jakości? Jeśli kawałek jest wykonany z wysokiej jakości drewna, prawdopodobnie będzie mocny i wytrzyma przez dziesięciolecia, z łatwością wytrzymując uderzenia. Jeśli jednak jest wykonany z tańszego kompozytu, już po kilku latach może zacząć wykazywać oznaki zużycia. Za kilka lat może być całkowicie bezużyteczny, więc renowacja mebli to może być wyrzucanie pieniędzy w błoto. Twoje pieniądze mogą być lepiej wydane na zakup mebli wyższej jakości niż na robienie tanich mebli.

– Chcesz zachować oryginalny wygląd mebla? Masz kontrolę, jeśli chodzi o odbudowę. Na przykład możesz po prostu przeszlifować i odrestaurować drewno, aby znów wyglądało zupełnie jak nowe. Można go również łatwo przemalować i zmienić dowolne okucia. Efekt końcowy renowacji mebli może się znacznie różnić od oryginału. Jeśli kawałek jest antykiem, najlepiej jest spróbować przywrócić go do pierwotnego stanu przy użyciu oryginalnych materiałów. Spróbuj poszukać informacji na temat historii mebli. Pomoże Ci to określić, jaki rodzaj odbudowy przyniósłby największe korzyści dla elementu, bez uszczerbku dla integralności lub wartości. Marzy Ci się profesjonalna renowacja mebli? Udaj się do Artstyl Warszawa.