Dorabianie kluczy Mokotów w Warszawie

Czy kiedykolwiek musiałeś wykonać dorabianie kluczy Mokotów, ale zauważyłeś na kluczu napis „NIE DUPLIKUJ”? Prawdopodobnie zastanawiałeś się, czy kopiowanie i dorabianie kluczy Mokotów jest nielegalne. Prawda jest taka, że ​​nie ma prawa dotyczącego „nie kopiuj” kluczy. Wygrawerowana wiadomość znajdująca się na wielu kluczach biznesowych nie jest prawnie wiążąca – to tylko zalecenie. Chociaż wiele sieciowych sklepów z narzędziami, takich jak Ace, może odmówić wycięcia kopii tych kluczy, ślusarz może je łatwo powielić.

Teraz pewnie zastanawiasz się „Dlaczego niektóre klucze są oznaczone jako„ nie duplikuj ”?” I „Jeśli ślusarz może wykonać dorabianie kluczy Mokotów, czy są one bezpieczniejsze niż klucze niezaznaczone?” Klucze z oznaczeniem „Nie kopiuj” nie zwiększają bezpieczeństwa Właściciele i zarządcy nieruchomości zaczęli naciskać kluczowy komunikat „nie kopiuj”, próbując kontrolować naruszenia bezpieczeństwa ze strony zwalnianych pracowników, byłych najemców, pracowników budowlanych i innych osób, które weszły w posiadanie klucza.

Nieautoryzowane dorabianie kluczy na Mokotowie pozostaje obecnie poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa i jest obecnie najbardziej naruszoną polityką bezpieczeństwa w biznesie. Napis może zmniejszyć liczbę egzemplarzy w obiegu ze względu na konieczność ich skopiowania przez ślusarza. Jednak faktem jest, że klucze opatrzone etykietą „Nie duplikuj” nie są bezpieczniejsze niż klucze bez niego. Posiadanie komunikatu „nie kopiuj” zapisanego na kluczach firmy może w rzeczywistości zapewnić fałszywe poczucie bezpieczeństwa.