Jaki materiał na bramy segmentowe do garażu?

Z czego wykonane są najlepsze bramy segmentowe?
Stal to najtrwalszy materiał na bramę segmentową garażową. Stal jest trwała, mocna i zaskakująco ekonomiczna. Musi być pomalowany proszkowo lub platerowany, aby uniknąć rdzewienia. Drzwi stalowe mogą naśladować malowane drewno poprzez tłoczone słoje i mogą być izolowane w celu ochrony przed wiatrem, dźwiękiem i przenikaniem temperatury. Kolekcja tradycyjnych stalowych drzwi uchylnych jest dostępna w kolorach boazerii, z podwyższonym lub długim panelem. Drzwi te wykonane są ze stali ocynkowanej ogniowo z podwójną powłoką nałożoną na farbę poliestrową.

Aluminium to materiał, który również często stosowany jest do budowy bram, jednak częściej są to bramy przemysłowe. Aluminium jest lżejsze niż stal i może być również wykonane w drzwiach imitujących malowane drewno. Aluminium jest odporne na wgniecenia i rdzę, a dobrej jakości drzwi aluminiowe zwykle kosztują więcej niż drzwi stalowe. Nowoczesne aluminiowe drzwi oferowane to dobry wybór dla hal produkcyjnych. Szklane panele sprawiają, że drzwi aluminiowe mają duże piękno architektoniczne.

Czy bramy segmentowe mogą być wykonane z włókna szklanego? Drzwi z włókna szklanego są idealne dla tych, którzy chcą aby ich dom wyglądał na drewno z bardziej trwałego i tańszego materiału. Włókno szklane jest odporne na owady i wilgoć i jest mniej podatne na wypaczanie niż drewno – jednak jako bramy segmentowe nie sprawdzi się najlepiej.