Buty do bachaty i tańców latynoamerykańskich

Wybór odpowiednich butów do tańca standardowego i latynoskiego takiego jak bachata pozwoli ci tańczyć w komforcie na dłużej, niezbędny do poprawy techniki i zachowania spokoju. Gdy potrzebujesz połączenia wsparcia i profesjonalnego eleganckiego stylu, wybór dobrej jakości zapobiegnie uszkodzeniu kostek i stóp, a także zapewni idealne podstawy do tańca.

Różnice między butami do tańca standardowego i latynoskiego: Standardowe buty do bachaty i buty do tańca zostały zaprojektowane z myślą o płynnym ruchu podczas tańców, takich jak walc, tango i fokstrot. Buty do bachaty mają wyższe obcasy i uniesione łuki, aby wspomagać ruch bioder w tańcach takich jak samba, rumba lub cha cha, czy bachata. Wybór odpowiednich butów pomaga opanować prawidłowe techniki dla każdego stylu tańca. Męskie buty do tańca standardowego i latynoskiego Standardowe buty męskie mają 1-calowy obcas antypoślizgowy i wyglądają podobnie do sznurowanego buta wieczorowego. Podeszwa, która nieznacznie rozciąga się z tyłu pięty, zapewnia płynniejszy ruch na skrętach pięty. Te buty mogą mieć dzieloną podeszwę, która zapewnia większą elastyczność aż do palców u stóp, lub ciągłą podeszwę w zależności od osobistych preferencji. Tradycyjna czarna skóra i lakierowana skóra są popularnym wyborem w sali balowej. Męskie buty latynoskie mają 1,5-calowy lub 2-calowy kubański obcas i są zaprojektowane z myślą o elastyczności w łuku, aby umożliwić wskazanie palca i wydłużenie nogi. Damskie buty do tańca standardowego i latynoskiego Standardowe buty damskie mają zamknięty palec i boki, które utrzymują stopę w miejscu. Można je nosić z jednym paskiem wspierającym kostkę lub bez niego. Wysokości pięty wahają się od 1,5 do 2,5 cala, a także wahają się stylowo od szczupłego do ultra rozszerzanego, aby zwiększyć stabilność.

Buty do bachaty lub innego tańca latynoskiego dla kobiet to zazwyczaj sandały z odkrytymi palcami i pasami do kostek zapewniającymi wsparcie. Standardowa wysokość pięty wynosi 2,5 do 3 cali, powodując przesunięcie ciężaru na piłkę stopy, z łukami skonstruowanymi w celu umożliwienia elastyczności i wskazania stopy. W prawidłowo dopasowanych butach do tańca latynoskiego palce powinny być ułożone na krawędzi lub tuż nad krawędzią buta.