Gęste włosy na Twojej głowie

Gęste włosy mogą nie być twoim naturalnym stanem, ale na pewno można je osiągnąć przy użyciu odpowiednich składników, rutyny i stylizacji włosów. Oto pięć pomysłów na gęste włosy dla każdego:

1. Szczotka do pielęgnacji włosów.
Jeśli nie szczotkujesz włosów codziennie, być może czas zacząć. Wynika to z faktu, że rutynowe szczotkowanie włosów może pomóc zagęścić warkocze. Szczotkowanie rozprowadza naturalne oleje we włosach i pomaga chronić je przed zniszczeniem. Złuszcza skórę głowy i usuwa martwe włosy.

2. Zaplanuj przepis na sukces włosów.
Przy tak wielu produktach do pielęgnacji i zagęszczania włosów trudno nie czuć się przytłoczonym, szukając odpowiedniej pielęgnacji włosów dla swoich konkretnych potrzeb. Jeśli jednak szukasz produktów na gęste włosy, zawęź wyszukiwanie do szamponu i odżywki ze składnikami, o których udowodniono, że pomagają we wzroście włosów. Po pierwsze, prowitamina B5 jest niezbędna do wzrostu włosów i ogólnego stanu zdrowia. Działa, aby przywrócić naturalną równowagę skóry głowy, aby zapewnić Twoim włosom najlepszy możliwy fundament do wzrostu. Kwas hialuronowy, znany jako wybawca skóry, może również przyspieszyć zdrowy wzrost włosów i zwiększyć ogólną grubość.

3. Zwróć uwagę na skórę głowy.
Jeśli chcesz zagęścić swoje włosy, ważne jest, aby dać skórze głowy trochę miłości. To dlatego, że zdrowie twoich włosów jest zakorzenione w zdrowiu twojej skóry głowy. Po pierwsze, należy unikać ostrych środków czyszczących, które mogą wpływać na naturalną równowagę skóry głowy. Zamiast tego użyj łagodniejszej, wolnej od siarczanów alternatywy, która nie pozbawia skóry głowy potrzebnej wilgoci. Po drugie, unikaj nadmiernego mycia włosów, aby skóra głowy była w doskonałym stanie. Jeśli to możliwe, staraj się nie myć włosów więcej niż trzy razy w tygodniu. Upewnij się, że masz najnowsze informacje o tym, jak prawidłowo umyć głowę, aby uzyskać maksymalne rezultaty i zwiększyć gęstość włosów.

4. Odwiedzaj regularnie fryzjera.
Strzyżenie może wydawać się sprzeczne z intuicją, gdy Twoim celem jest zwiększenie objętości i długości włosów, ale odpowiednie przycięcie może sprawić, że włosy będą wyglądać na grubsze niż w rzeczywistości. Na przykład tępy krój może dać twoim włosom złudzenie większej objętości. Warstwy kadrowania twarzy mogą również dodać pożądaną objętość.

5. Dokonaj zmian stylu życia.
Istnieją przekonujące dowody sugerujące, że wypadanie włosów , stres i niepokój mogą być powiązane. Zapewniamy jednak, że istnieją sposoby walki ze stresem. Postaw priorytet na sen i delikatne ćwiczenia, które sprawią ci przyjemność i które pasują do twojej rutyny. Właściwa pielęgnacja włosów jest podstawą zdrowych włosów.