Marzą Ci się kuchnie na wymiar?

Nadszedł czas, aby zaktualizować kuchnię, a to oznacza nowe szafki kuchenne. Jesteś podekscytowany. Marzysz o tym od lat. Masz kilka pomysłów na temat tego, co chcesz, ale masz również pytania. Ciągle słyszysz o niestandardowych szafkach i o ile jest lepsza niż szafki standardowe lub pół-niestandardowe. Ale zastanawiasz się, czy to naprawdę? Prawda jest taka, że ​​magazyny, pół-niestandardowe i niestandardowe szafki mają swoje miejsce w dzisiejszych domach. Każdy z nich może być właściwym wyborem, w zależności od potrzeb. Ostatecznie twoja decyzja sprowadzi się do tego, co najbardziej cenisz. Oto pięć największych zalet niestandardowych szafek i powody, dla których warto rozważyć to w nowej kuchni.

W przypadku większości rodzin kuchnie charakteryzują się największym ruchem w całym domu. Oznacza to większe zużycie szafki. Szafki wykonane z lepszych materiałów wytrzymają znacznie dłużej i z czasem będą wyglądać lepiej. Większość szafek magazynowych jest wykonana z płyty wiórowej lub płyty MDF, które są podatne na uszkodzenia spowodowane przez wodę lub nadmierną wilgoć i mają krótszą żywotność niż sklejka klasy meblowej i lite drewno. Niestandardowe szafki w które są wyposażone kuchnie są zwykle wykonane z materiałów wyższej jakości niż standardowe lub pół-niestandardowe szafki, w tym lepsze zawiasy drzwi i okucia, mocniejsze prowadnice szuflad, sklejka klasy meblowej i fronty z litego drewna. Niestandardowe szafki wykończone są również wyższej jakości plamami i wykończeniami, dzięki czemu każda szafka lub szuflada mogą sprostać trudom codziennego życia bez pomijania rytmu.

Podczas gdy zarówno półki, jak i pół-niestandardowe szafki zdobiące Twoje kuchnie są wykonane w standardowych rozmiarach, niestandardowe szafki można budować na dokładnie taką szerokość, głębokość lub wysokość, jakiej potrzebujesz. To sprawia, że ​​niestandardowe szafki są idealnym wyborem do kuchni o nietypowych rozmiarach z unikalnymi kątami, bardzo małych kuchni lub nawet większych kuchni o nietypowych układach.

Chociaż stosowanie standardowych lub pół-niestandardowych szafek często powoduje luki lub tworzy marnowaną przestrzeń w trudnych układach kuchni, niestandardowe szafki są dopasowane do dokładnych wymiarów kuchni, co zapewnia bardziej wydajny układ, więcej przestrzeni użytkowej i lepszy ogólny wygląd . Ale nawet jeśli masz dość standardową kuchnię, niestandardowe szafki zapewnią ci unikalne opcje przechowywania, które po prostu nie są dostępne w magazynie lub pół niestandardowych rozmiarach. Unikalne przechowywanie na wyspie, niestandardowe szafki na przyprawy, schowki na sztućce, niestandardowy ekspres do kawy lub mikrofalówka są możliwe dzięki niestandardowym szafkom. Możesz również dodać wysokie, cienkie szafki na pochyłej ścianie, aby stworzyć jeszcze więcej opcji przechowywania.