Jesteś inwalidą? Odwiedź USA i już dziś zakup bilety autokarowe!

Jesteś inwalidą ale marzą Ci się Stany Zjednoczone? Nic straconego, już dziś kup bilety autokarowe które zawiozą Cię na statek dzięki któremu będziesz mógł spełnić swoje marzenia! Większość osób podróżujących na wózkach inwalidzkich ma obawy co do dostępności miast i atrakcji, które chcą odwiedzić mimo, że mają już wykupione bilety autokarowe. Na szczęście stolica kraju jest znana z tego, że stara się uczynić swoje przestrzenie tak dostępnymi, jak to tylko możliwe, dzięki czemu jest idealnym miejscem na wakacje dla każdego, kto troszczy się o nawigację do celu na wózku inwalidzkim.

Dostępne restauracje, hotele, muzea i wiele innych atrakcji można znaleźć w całym mieście. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych atrakcji dostępnych dla wózków inwalidzkich.

1. Biały Dom. Były mieszkaniec Białego Domu – Franklin D. Roosevelt – był użytkownikiem wózka inwalidzkiego, więc nie jest niespodzianką, że budynek jest znany ze swojej dostępności. Był to jeden z pierwszych dostępnych budynków w mieście, a personel nadal dba o to, aby goście na wszystkich poziomach mobilności mogli cieszyć się przestrzenią. Osoby na wózkach inwalidzkich doświadczają tej samej trasy, co wszyscy goście, a eskorta będzie pod ręką, aby pomóc przy rampach i windach podczas przechodzenia między piętrami. Należy pamiętać, że wszyscy goście muszą zaplanować swoje wycieczki kilka miesięcy wcześniej za pośrednictwem swojego kongresmena lub przedstawiciela ambasady, jeśli są cudzoziemcami, którzy przyjechali do kraju kupując bilety autokarowe.

2. Budynek Kapitolu. Kapitol jest miejscem, gdzie tworzone są prawa, więc zapewnienie, że jest ono dostępne dla wszystkich obywateli, jest obowiązkiem wszystkich członków Kongresu. Wózki inwalidzkie są nawet dostępne na miejscu, a istnieją wahadłowce, które pomagają przewozić ludzi z trudnościami w poruszaniu się z parkingów i różnych zakątków budynku. Kapitol otrzymuje również odznaki od działaczy na rzecz dostępności za posiadanie i publikowanie kompleksowych planów ewakuacji awaryjnej dla osób na wózkach inwalidzkich.

3. The Smithsonian Institution jak każde muzeum przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – więc nie musisz się martwić tym, że go nie zwiedzisz, zwłaszcza, że dla turystów posiadających bilety z autokarów przewidywane są spore zniżki na wejściówki. W każdym muzeum jest co najmniej jedno dostępne wejście i możesz uzyskać mapę wszystkich właściwości, które wskazują wszystkie krawężniki, rampy, dostępne wejścia i wszystko, co musisz wiedzieć, abyś mógł odpowiednio zaplanować wizytę. Widzisz? Już dziś możesz kupować bilety autokarowe do USA!